Blog
Kismama élet
Nagyon sokat gondolkodtam mielőtt elindítottam volna ezt a bejegyzés sorozatot. Az ötlet onnan jött, hogy én magam is kismama vagyok, és most szembesültem vele, hogy amit főiskolán tanultunk csak egy töredéke annak, ami ilyenkor történik velünk. Sok a kérdés bennünk, főként bennem az első várandóssággal kapcsolatban. Szakmámból kifolyólag minden érdekel, hogy mi történik velem, hogyan fejlődik a baba, és mire kell odafigyelnem.
Gyógytornászként fontosnak tartom a testmozgást, amelyet a várandósság alatt sem szükséges elhagyni, sőt fontos a babának is, hogy anya kikapcsolódjon :)
Ha Titeket is érdekel hogyan tudtok mozgásban maradni a pocak mellett, vagy kíváncsiak vagytok milyen változásokon fog keresztülmenni a testetek, és szeretnétek személyes tapasztalatot olvasni, akkor kövessétek a Fb. oldalon a bejegyzéseket! :) Az alábbi linkre kattintva megjelenik az oldal: https://www.facebook.com/gerincmuvesz
Szeretném még hozzátenni, hogy a várandósság mindenkinél másként zajlik, vannak, akiket jobban megvisel, mások pedig még szülés előtt is tudnak rendszeres testmozgást végezni. Én a bejegyzések elkészítésekor az átlagot fogom figyelembe venni, és senki ne aggódjon, ha neki az éppen nem esik jól, vagy másként él meg bizonyos dolgokat. Nem vagyunk egyformák, és itt nagyon fontos szerepet játszik az is, hogy milyen genetikát örököltünk a szüleinktől, nagyszüleinktől. Érdemes tőlük megkérdezni, hogyan viselték a várandósságot, valószínűleg hozzájuk hasonló dolgokat fogunk átélni mi is!
Hogyan előzzük meg a porckorong sérvet?
Az előző részben már említettem, hogy a porckorongsérv nem egyik napról a másikra alakul ki. Ehhez az kell, hogy a porckorong olyan mértékben veszítsen a víztartalmából, amit már nem tud visszapótolni, így a csigolyák közötti távolság lecsökken.
Gyermekeink gerincproblémái
Az előzőekben a gerincbarát sportokról, és a gerincfájdalmakról volt szó, viszont most szeretnék újabb témákba merülni, méghozzá a gyermekeket érintő gerincbetegségekről fogok beszélni.
Hogyan és mit sportoljunk télen?
A téli sportolástól nagyon sokan megijednek, hogy betegek lesznek, és ebben az időszakban inkább felhagynak vele. Nyáron valóban sokkal motiváltabb az ember, hiszen később sötétedik, és az idő is kedvez a szabadtéri testmozgásnak, viszont a hidegebb idő se szegje kedvünket!
A tél beköszöntével egyre kevesebbet mozdulunk ki a meleg szobából, nehezebben vesszük rá magunkat a testmozgásra. Ennek hatásait a tavasz kezdetén meg is érezzük, derékfájás képében. De mégis hogyan lehetne a téli hónapok alatt is odafigyelni a gerincünkre?
Gyermekeink gerincvédelme
Mindenki a saját gyermekét óvja leginkább a betegségektől, viszont arra sokan nem gondolnak, hogy vannak olyan betegségek, melyek hosszútávú egyoldali terhelésektől alakulnak ki. Ezek közé tartozik a derékfájás, hátfájás, gerincsérv, hogy csak a leggyakoribbakat említsem.
Blogbejegyzés képekkel
A képek tökéletes külsőt adnak a bejegyzésednek, felkeltve látogatóid figyelmét, hogy rákattintsanak. A bejegyzésed első képe az előnézetben is látható. Egy érdekes kezdőkép növelheti a cikked vonzerejét.
Gerincproblémáink eredete
Az utóbbi években rengeteget fejlődött tudomány. Ez igaz az informatikára és az orvostudományra egyaránt. Egyre több munkát végeznek a gépek az emberek helyett, melynek rengeteg előnye van, így például sok időt és fáradtságot takarítva meg mindnyájunknak. Ezzel szemben természetesen hátrányai is akadnak, melyek közt az egyik legfőbb az ülő életmód....
Gerinckímélő ülés? Lehetséges! 1. rész
Az egész napos ülés köztudottan nem tesz jót a gerincünknek, este a munkából hazaérve mindenki érzi magán, hogy fáj a dereka, nem úgy mozog, ahogyan kellene. Most szeretnék néhány praktikus tanácsot adni, hogyan tudjuk tehermentesíteni a porckorongjainkat, és tehetjük gerincbarátabbá a munkahelyünket :)
Gerincbarát ülés vezetés közben
Az előző bejegyzéseimben inkább az irodai ülő munkára fókuszáltunk. Most azoknak is szeretnék pár tippet adni, akiknek nincs lehetőségük óránként felállni és pár lépést tenni. Ebben a posztban főként azoknak szeretnék tanácsot adni, akik egész nap autóban ülve végzik a munkájukat.
Gerincbarát sportok
Az előző fejezetekben arra tértünk ki, hogyan tudjuk a munkahelyi környezetünket úgy átalakítani, hogy a gerincünk terhelését csökkentsük. Most a sportok között nézünk szét, mit érdemes választani annak, akinek gerincproblémái vannak.