Gerincproblémáink eredete

2020.01.05

Az utóbbi években rengeteget fejlődött tudomány. Ez igaz az informatikára és az orvostudományra egyaránt. Egyre több munkát végeznek a gépek az emberek helyett, melynek rengeteg előnye van, így például sok időt és fáradtságot takarítva meg mindnyájunknak. Ezzel szemben természetesen hátrányai is akadnak, melyek közt az egyik legfőbb az ülő életmód. Ülünk az irodában, ülünk az autóban, gyermekeink pedig az iskolapadban.

Jó ez a szervezetünknek...? Meddig bírják ezt az ízületeink...? Van egy rossz hírem... ha nincs beépítve a mindennapjainkba a testmozgás, akkor nem sokáig, mert fájdalom képében jelez a szervezetünk, hogy valami nincs rendben.

És mit teszünk ilyenkor?

Elkezdünk drága fájdalomcsillapítókat szedni, aminek a mellékhatásaiért még "nagyobb árat" fizetünk, valamint "jó esetben" ezzel csak a fájdalmat szüntetjük meg, de a kiváltó okot nem. A legkézenfekvőbb és legcélravezetőbb megoldás pedig magának az oknak a felkutatása, ill. annak megoldása volna!

Az ok általában az ülő életmód miatt érzett merevség és feszülő fájdalom, amik önmagukban még nem jelentenek szervi (porckorong, kisízületi) eltérést.

Mik szolgálhatnak megoldásként?

Az ember a mozgásra született, nem arra, hogy napi 10-12 órában üljön egy helyben a könyvek, vagy a számítógép előtt. A megváltozott életvitel miatt a mozgás jelentősen háttérbe szorult!

Az a tapasztalatom, hogy nagyon sok gerincfájdalommal érkező páciens csak akkor keresi fel az orvost vagy gyógytornászt, ha már előrehaladottabb a probléma és nagyobb a baj. Amikor a fájdalomcsillapítók már nem hatnak, pedig nagyon sok gerincbetegséget meg lehetne előzni ha már az első derék fájdalmaknál a gyógyszer helyett a mozgásra fektetnénk hangsúly!

Nem kell egyből gyógytornászhoz fordulni. Az életünket tegyük aktívabbá, "mozgékonyabbá" és az esetek nagy részében már ez jelentősen csökkenti a fájdalmat. Ha a kezdeti, nagyjából 2-3 heti rendszeres sportolás hatására sem enyhülnek a tünetek, akkor érdemes orvoshoz vagy gyógytornászhoz fordulni és célzott terápiába kezdeni!

Fontosnak tartom itt megemlíteni, hogy amennyiben valaki fájdalomcsillapítók nélkül már szinte létezni sem tud, az mihamarabb keresse fel szakorvosát!

A következő bejegyzésben fogok néhány praktikát mutatni, hogy miként lehet az egész napos ülést ellensúlyozni, és aktiválni az izmainkat.

Ha kíváncsiak vagytok tartsatok velem legközelebb is! 

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el