Blog
Kismama élet
Nagyon sokat gondolkodtam mielőtt elindítottam volna ezt a bejegyzés sorozatot. Az ötlet onnan jött, hogy én magam is kismama vagyok, és most szembesültem vele, hogy amit főiskolán tanultunk csak egy töredéke annak, ami ilyenkor történik velünk. Sok a kérdés bennünk, főként bennem az első várandóssággal kapcsolatban. Szakmámból kifolyólag minden érdekel, hogy mi történik velem, hogyan fejlődik a baba, és mire kell odafigyelnem.
Gyógytornászként fontosnak tartom a testmozgást, amelyet a várandósság alatt sem szükséges elhagyni, sőt fontos a babának is, hogy anya kikapcsolódjon :)
Ha Titeket is érdekel hogyan tudtok mozgásban maradni a pocak mellett, vagy kíváncsiak vagytok milyen változásokon fog keresztülmenni a testetek, és szeretnétek személyes tapasztalatot olvasni, akkor kövessétek a Fb. oldalon a bejegyzéseket! :) Az alábbi linkre kattintva megjelenik az oldal: https://www.facebook.com/gerincmuvesz
Szeretném még hozzátenni, hogy a várandósság mindenkinél másként zajlik, vannak, akiket jobban megvisel, mások pedig még szülés előtt is tudnak rendszeres testmozgást végezni. Én a bejegyzések elkészítésekor az átlagot fogom figyelembe venni, és senki ne aggódjon, ha neki az éppen nem esik jól, vagy másként él meg bizonyos dolgokat. Nem vagyunk egyformák, és itt nagyon fontos szerepet játszik az is, hogy milyen genetikát örököltünk a szüleinktől, nagyszüleinktől. Érdemes tőlük megkérdezni, hogyan viselték a várandósságot, valószínűleg hozzájuk hasonló dolgokat fogunk átélni mi is!
Derékfájdalmak és lelki problémák
A derékfájás manapság mindenki számára ismert és átélt nehézség, amely egyre fiatalabb életkorban jelentkezik. A korábbi cikkeimben már kifejtettem, hogy az ülő életmód milyen derékfájdalmakat tud okozni, viszont érdemes elgondolkodni, hogy emellé nem társul-e valamilyen pszichés gond is.
Mire jó a tape?
Egyre elterjedtebb, nemcsak sportolók, hanem idősebb korúakon is alkalmazzuk, sőt akár gyerekeken is lehetséges a használata. Használata előtt érdemes szakemberhez fordulni, mert előfordulhat olyan testrész, hogy saját magunknak nem tudjuk felragasztani (pl. nyak, hát, derék, kéz).
Hogyan hordjuk megfelelően a maszkot?
A járvány terjedésére való tekintettel több óvintézkedést is bevezettek az országban. Ezek közé tartozik az is, hogy a médiában nagyon sokszor emlegetik, illetve tanácsolják azt, hogy az utcára kilépve mindenki vegyen fel maszkot.Ezzel azonban nem teljes mértékben értek egyet. A maszk hordásának vannak feltételei, és pontos okai. A maszkot...
Lökéshullám terápia
A kezelés elve, hogy nagy nyomású levegő felhasználásával mechanikus energiát állít elő, mely hullám formában terjed a szövetekben. A legfontosabb tényezők a nyomáseloszlás, az energia sűrűség és a leadott összenergia. A készülékben előállított kompesszoros nagynyomású levegő egy kezelőfej segítségével kerül kontaktusba a kívánt testrésszel.
Újdonságnak számít még ez Magyarországon, nemcsak a heg helyzete más, hanem az a műtétet követő rehabilitáció is. A csípőprotézis beültetése rutin műtétnek mondható, viszont vannak korlátai a protézis használatának, nem minden feladat végezhető el vele, és vannak testhelyzetek, amelyeket kimondottan kerülni kell a csípőprotézissel.
Diagnosztikus eljárások III.
Ezen vizsgálatokra általában beutaló szükséges, TB által nem támogatott, fizetős vizsgálatok is vannak, ezeket igen sürgős esetekben szokták a páciensek kifizetni. Időpontfoglalás és vizsgálatkérés elérhető itt: https://www.affidea.hu/
Diagnosztikai eljárások II.
Ebben a bejegyzésemben a CT vizsgálatról szeretnék pár dolgot leírni, illetve megosztani. Mikor ajánlott ez az eljárás, milyen esetekben fontos kerülni. Ezt a vizsgálatot már nem olyan gyakran alkalmazzák, mint a röntgen felvételt, ennek inkább anyagi okai vannak, hiszen ez jóval drágább.
Diagnosztikai eljárások I.
Az orvosok nagyon sokszor alkalmaznak a diagnózis felállításához, illetve pontos megerősítéséhez különféle diagnosztikai eljárásokat. Egyre gyakrabban tapasztalom azt, hogy a betegek egyik szakorvostól a másikhoz vannak irányítva, kapnak különféle injekciókat a fájdalmukra, de a konkrét okot nem ismerik. Gyakran előfordul továbbá az is, hogy egy ...
Keresztszalag műtét
A keresztszalag sérülések igen gyakoriak, leginkább focistákat, kézilabdásokat érinti, de otthoni sérülés, egy sportolás közbeni rossz mozdulattal is könnyen előfordul a szakadása.
A csípőprotézis műtét
A műtéti technikát illetően többféle lehetőség áll rendelkezésre, ezek alkalmazása felől mindig a sebész orvos dönt.